Nie od razu Kraków zbudowano...
Blog,  Po godzinach,  Polecane

Nie od razu Kraków zbudowano

Afryka Nova. Gdy na spalonej słońcem ziemi, stawiali swoje kroki pierwsi koloniści, okazało się, że niekoniecznie chcą mieszkać jak tubylcza ludność. Zaczęto z Europy sprowadzać meble, łóżka i sprzęty codziennego użytku. Jednak ciężkie, XIX wieczne formy nie sprawdzały się w upalnym klimacie.

Należało uprościć meble i ograniczyć zdobienia a także zastosować inny rodzaj drewna aby nadać im lekkości. Dzięki temu powstał nowy trend, nazywany kolonialnym. Przy podobnej linii mebli ale z bardzo oszczędnym zdobieniem i zastosowaniu nowej barwy uzyskano styl, który cieszy się powodzeniem do dziś.

Czasem wystarczy jakiś detal, etniczny akcent aby nadać pomieszczeniu indywidualny charakter.

Dzięki meblom, tkaninom i etnicznym drobiazgom, każdy miłośnik gorących klimatów i egzotyki, może wybrać się na czarny Ląd, nie wychodząc z domu.

Ciepłe barwy mebli i ich kolonialna elegancja na tle ścian w kolorach oranżu, stworzą obraz zachodzącego afrykańskiego słońca. Charakter rozpalonej słońcem Afryki oddamy za pomocą odpowiednich dodatków. Afrykańscy pionierzy lubili słuchać świergotu ptaszków, więc klatka na ptaki w egzotycznym wnętrzu będzie jak najbardziej na miejscu. A otoczona zielonymi roślinami w prostych formach donic nabierze dodatkowego czaru.

Prymitywne w formach misy i patery, niczym codzienne naczynia afrykańskich plemion podkreślą oryginalność wnętrza. Do takiego klimatu będzie także pasowała prosta taca, na której serwujemy gościom napoje w upalne dni.

W afrykańskim pokoju, fotele da się zastąpić tapicerowanymi podnóżkami. Można na nich wygodnie siedzieć a ich forma nada wnętrzu lekkości. W sypialni, kolonialny klimat odtworzy rattanowy zagłówek łóżka, oryginalna narzuta i odpowiednie oświetlenie. Lekkie, stylizowane komody, konsole czy stoliki w odpowiedniej ciepłej barwie stworzą wnętrza rodem z afrykańskiej kolonii.

Egzotyka wnętrza nie musi być podkreślona całym garniturem mebli i dodatków. Czasem wystarczy jakiś detal, etniczny akcent aby nadać pomieszczeniu indywidualny charakter. Afrykańska maska, powieszona nad stylizowaną na XIX wiek konsolą zagwarantuje tchnienie podzwrotnikowych klimatów.

Wnętrza w stylu afrykańskim bardzo efektownie prezentują się gdy rozświetlone zostaną lampionami. Ciepła barwa ścian doskonale oddaje temperaturę światła świec, zapewniając tym samym odpowiedni, nastrój tropikalnego wieczoru.

Niezbędnym dodatkiem dla afrykańskiego ducha w mieszkaniu są tkaniny. Sarongi, ozdobnie upięte na ścianach, etniczne dywaniki i narzuty to detale, które koniecznie muszą się znaleźć w takich wnętrzach.

A teraz kliknij w link poniżej i zobacz więcej!
Nie od razu Kraków zbudowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *