Blog,  Po godzinach

Męsko damski design

W odróżnieniu od „kanciastej” wrażliwości mężczyzn ta kobieca jest „okrągła”. Różnice płci widać także w wystroju wnętrz. Zdecydowana większość mężczyzn woli chłodne minimalistyczne lub nowoczesne wnętrza w stylu modern. Kobiecy sentymentalizm odbija się w preferowanych stylach prowansalskim, retro czy rustykalnym, w których króluje romantyzm lub sielski spokój.

I tutaj dobra wiadomość dla pań. Projektanci zapowiadają wielki powrót kobiecych wnętrz. Motywy roślinne na ścianach, ozdobne lampy i lampiony, romantyczne meble. Pozytywnie drażniące zmysły, pastelowe barwy i miękkie tkaniny. Kwiatowe detale na ozdobnych kaflach, wieszakach czy poduszkach. To kwintesencja kobiecości we wnętrzu.

Smukłe lampy elektryczne, przyciągające wzrok szlachetną linią i ocieplające wnętrze punktowym, rozproszonym światłem. Ażurowe lampiony w formie kwiatów czy inne delikatne ozdoby doskonale podkreślają intymność wnętrza. Romantyczne pudełeczka, w tonacji ciepłej nostalgii, ustawione na stylizowanych konsolach to powrót do kobiecych gabinetów.

Panie uwielbiają elegancką klasykę akcentowaną miękkością tkanin, złotem dodatków, stylizowanymi meblami o subtelnej linii. Wszelkie kobiece formy idealnie komponują się z kwiatowymi wzorami tapet, które obecnie znów wracają do łask po latach zapomnienia. Kobiece wnętrza są przytulne i zapraszają do wygodnego rozgoszczenia się.

Wnętrze aranżowane przez kobietę, nigdy nie jest pozbawione ozdób. W większej lub mniejszej ilości ale znajdą się w takim pomieszczeniu najróżniejsze bibeloty. O dziwo we wnętrzach, w których widać „rękę” kobiety bardzo dobrze czują się także mężczyźni.

Męskie wnętrze, na ogół pozbawione jest „zbędnych” ozdób. Owszem znajdziemy w nich przeróżne trofea z zawodów sportowych lub wędkarskich czy kwiatki w doniczkach ale żadnemu mężczyźnie nie przyjdzie do głowy ustawić gdzieś na komodzie ozdobny, porcelanowy gadżet, który miałby za zadanie jedynie ozdabiać salon.

Pomieszczeniami gdzie różnice w wystroju są kolosalne są najczęściej kuchnia i sypialnia. W kobiecej znajdą miejsce nie tylko niezbędne sprzęty do gotowania ale również najróżniejsze koszyczki, tacki, patery i masa innych ozdobnych przedmiotów, których funkcja użytkowa jest czasem trudna do sprecyzowania. W męskiej kuchni ich nie ujrzymy. No chyba że da się je praktycznie wykorzystać. Sypialnia kobiety to ciepło, intymność, romantyzm i zmysły. Męska, to wygodny materac, narzuta, którą da się wyprać w pralce i praktyczny stolik obok łóżka.

Ideałem jest połączenie duszy męskiej i kobiecej i stworzenie czyli przestrzennego i praktycznego a zarazem przytulnego wnętrza. I to się bardzo często udaje gdy mamy dostęp do użytkowych przedmiotów, które z powodzeniem spełniać mogą także funkcję ozdobną. Takie sprzęty znajdą Państwo w Studiu Inspiracji.

Drewniane, proste tace, wazy i misy o surowej formie jednak bardzo piękne i klimatyczne. Praktyczne koszyczki i nostalgiczne zegary, które spodobają się nawet męskiej części domowników.

Niezwykle ozdobne skrzynki oraz stojaki na wino. Stylizowane meble, które dodadzą ciepła męskiemu wnętrzu ale nie będą przytłaczać przesadnymi zdobieniami. A także bardzo kobiece bibeloty, które nie będą razić męskich oczu z tej prostej przyczyny że są zwyczajnie piękne.