Portal Katalog Kraków
Blog,  Po godzinach,  Polecane

Katalog Kraków

Którędy po trendy? Od Nowego Yorku, przez Londyn i Paryż, powoli dociera do nas moda na loft. Czyli na adaptację nietypowych wnętrz na nowoczesne mieszkania w dobrym stylu.

Przy dzisiejszych cenach mieszkań, loft jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z dużą fantazją ale niezbyt pękatym portfelem. Na loftowe wnętrza wykorzystuje się poddasza, garaże, baraki, warsztaty czy opuszczone hale fabryczne. Zagospodarowując takie wnętrze możemy sobie pozwolić na różnorakie, niebanalne rozwiązania, które nie byłyby możliwe w standardowych wnętrzach. Przeszklone ściany i wysokie okna hal dawnych hal produkcyjnych to nr 1 na loftowym top trendy.

Wnętrze w stylu loft to niekonwencjonalne mieszkanie. Przy aranżacji starych fabrycznych pomieszczeń najważniejsza jest koncepcja.

Wielkim atutem loftu jest zgrzebność, której nie należy tuszować. Pozbawione tynku, ceglane ściany wewnętrzne mogą stanowić tło dla oryginalnych ozdób i mebli. Zegar z odkrytym mechanizmem, zawieszony surowej ścianie jest niebanalną ozdobą idealnie harmonizującą z takim wnętrzem.

Przestronność wnętrz typu loft to nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sprawdzą się w takich wnętrzach meble w stylu industrialnym. Celowo postarzone o wyglądzie szufladkowej kartoteki z fabrycznego biura czy komody okute metale to nowoczesne meble idealne do takich wnętrz. Drewniane tace i metalowe koszyki w kuchni pozbawionej ściennej glazury to loftowy design. Idealną ozdobą wnętrza w stylu loft są zaadaptowane i odpowiednio odrestaurowane sprzęty warsztatowe, skrzynie czy drewniane skrzynki na wino. W takim wnętrzu wszystko ma posmak starej manufaktury.

Wbrew pozorom, nowoczesne, loftowe wnętrza są bardzo ciepłe. Dodatkowego klimatu mogą dodać im metalowe lampiony o surowej linii czy latarenki o formie starych lamp naftowych. Odpowiednie oświetlenie to kropka nad i w każdym wnętrzu.

Wnętrze w stylu loft to niekonwencjonalne mieszkanie. Przy aranżacji starych fabrycznych pomieszczeń najważniejsza jest koncepcja. Można wykorzystać dosłownie wszystko co jest pod ręką. Jedyny warunek, że będzie to spójnie współgrało z całym wystrojem wnętrza. Bo loft to nie znaczy graciarnia. Loft to strefa ludzi z oryginalnym poczuciem smaku. Stara fabryka także może stać się luksusowym wnętrzem o ile zaangażujemy w nie pomysł, umiejętność odejścia do standardów i dbałość o detale.

Tak jak w każdym wnętrzu i w tym również, dekoracje nie powinny być przypadkowe. Mają one podkreślać styl i charakter wnętrz, dlatego powinny być dobierane z wyczuciem smaku.

A teraz kliknij w link poniżej i zobacz więcej!
Katalog Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *