Suknie Ślubne Amareldin
Blog,  Po godzinach,  Polecane

Amareldin – Moda Ślubna

Włoski ślub. Prawdopodobnie Włoszki to najlepiej ubrane Panny Młode na świecie. Choć naszym dziewczynom niczego nie brakuje to jednak w tym względzie włoska Panna Młoda przebija na głowę każdą europejską oblubienicę. Żyjąc w kraju, w którym znajduje się światowa stolica mody, Mediolan, gdzie swoje siedziby ulokowali najsłynniejsi światowi projektanci mody, chcąc nie chcąc trzeba stanąć na wysokości zadania. I Włoszki oczywiście wywiązują się z tego zobowiązania wyśmienicie. Suknia ślubna włoskiej Panny Młodej często generuje koszty równe całemu przyjęciu weselnemu.

Włochy pod wieloma względami przypominają Polskę. Dzieci mieszkają w domu rodzinnym długo. Szczególnie synowie. To kraj najstarszych kawalerów w Europie. Wynika to z przyczyn finansowych ale też z tradycyjności społeczeństwa. Dla Włochów rodzina jest dobrem najwyższym, więc zarówno w podjęcie decyzji o ślubie jak i w przygotowania do niego włączeni są bliżsi i dalsi członkowie rodziny. Ogromną rolę w ślubie syna oraz wszelkich przedsięwzięciach z tym związanych odgrywa jego matka.

Zatem gdy już zapadnie pozytywny werdykt przyszłej teściowej, zaczynają się przygotowania do wielkiego dnia. Włochy są krajem bardzo religijnym, podstawową więc sprawą jest „zaklepanie” sobie terminu ślubu w kościele. Nie jest to proste gdyż terminy są rezerwowane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Wesele we Włoszech jest drogą imprezą. Przyjęcia organizowane są głównie w lokalach. W domach raczej się tego nie robi. A restauracje słono liczą sobie za weselne menu i salę. Ale podobnie jak u nas, włoskie rodziny gotowe są zaciągać kredyty i ponieść wysokie koszty po to aby zgromadzić przy weselnych stołach rodzinę i dostatnio ją ugościć. Jak wcześniej wspomniałam, koszt sukni ślubnej także nie jest bez znaczenia dla weselnego budżetu.

W niektórych regionach Włoch nadal kultywowana jest tradycja ślubnej serenady. Pan Młody, w wieczór poprzedzający ślub, śpiewa miłosną pieśń swojej oblubienicy stojąc pod jej balkonem. A dom Panny Młodej już na kilka dni przed ślubem zapełnia się kwiatami przysyłanymi przez weselnych gości. Po ceremonii ślubnej Młodej Parze kwiatów już się nie wręcza.

Panna Młoda, tak jak wszystkie dziewczyny, szykujące się do ślubu na kilka godzin przed tym wydarzeniem oddaje się w ręce fachowców typu kosmetyczka czy fryzjer a każdy etap jej przemiany w księżniczkę jest szczegółowo dokumentowany przez fotografa. Czasem jest to fotograf ślubny Młodej Pary, czasem ktoś z przyjaciół.

Do ołtarza dziewczynę prowadzi ojciec i tam oddaje ją w ręce przyszłego małżonka. Ceremonia zaślubin jest taka jak w Polsce. Dostojna msza, ślubowanie miłości i wierności, obrączki. Rożnicą jest to, iż włoska Młoda Para może mieć przy sobie do ośmiu świadków. Po wyjściu z kościoła młodzi obsypani zostają confetti i przyjmują życzenia pomyślności.

Młodzi w darach otrzymują albo pieniądze albo prezenty z listy ślubnej. Biznes ślubny jest tam bardziej rozwinięty niż w Polsce, zatem narzeczeni, przygotowując listę wybierają sklep lub kilka sklepów specjalizujących się w ślubnych darach. Podarunki ślubne są albo składane w domu Panny Młodej albo przysyłane im bezpośrednio ze sklepu po weselu. Ewentualnie darowuje się kopertę z pieniędzmi. Zwyczajowo znajduje się tam równowartość ceny menu jaką muszą nowożeńcy zapłacić za daną osobę.

Włoski ślub zazwyczaj odbywa się w godzinach przedpołudniowych. Wesele trwa kilka godzin i z reguły kończy się około północy. Co może zadziwić Polaka na włoskim weselu? To, że albo nie tańczy się na nim w ogóle albo bardzo niewiele. I tu staje się zrozumiałe, dlaczego menu weselne w restauracjach jest dość drogie, gdyż goście głównie siedzą, jedzą i wznoszą toasty. Jedzenia musi być sporo na weselnych stołach aby zapewnić weselnikom zajęcie na kilka godzin. Po zjedzeniu weselnego tortu goście rozchodzą się i już jest po weselu.

Włochy to kraj bardzo zróżnicowany kulturowo dlatego w każdym regionie weselne tradycje wyglądają nieco inaczej jednak standardem jest brak tańców na weselach.

A teraz kliknij w link poniżej i zobacz więcej!
Moda Ślubna – Amareldin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *